Search

گنج یابی یا شکار گنج

شکار گنج یا گنج یابی

مردم همیشه تمایل داشتند گنج های ارزشمندی را در مکان های امن نگه دارند. امروزه حتی پیشرفته ترین فن آوری، نقاط ضعف امنیتی خاصی را به همراه دارد.

دفن کالاها در مکان هایی که هیچ کس آن را نمی بیند و نمی داند و باز یافتن آنها در آینده یک روش معمول است.

کسانی که شیئی  را دفن می کنند،می توانند بعضی از علائم را  دفعه ی بعد به یاد داشته باشند.

اگر به هر دلیلی آنها را نیافتد، این اشیا ممکن است در جایی که دفن شده اند، گاهی اوقات برای سال ها، و گاهی نیز برای صدها سال، باقی بمانند.

شکارچیان گنج که چنین علائم و اطلاعات خاص را تفسیر می کنند، سعی می کنند که اشیای ارزشمند دفن شده را بازیابی کنند و از آشکارسازهای موجود استفاده کنند.

گنج یابی شاید یکی از قدیمی ترین سرگرمی ها باشد، که گاهی اوقات به شدت به آن پرداخت می شود، زمانی که به طور مناسب انجام می شود.

شکار گنج همیشه با هدف دستیابی به سود نیست. این فعالیت به طور طبیعی در حین پیاده روی، شکار یا کمپینگ انجام شده توسط افرادی که فضاهای باز و زندگی در طبیعت را دوست دارند،انجام می شود.خیلی از افراد حین پیدا کردن اشیاء به جای تمرکز روی ارزش اشیاء ارتباط عاطفی با گذشته پیدا می کنند.

ارزش معنوی سن عنصر است، افرادی که از آن استفاده کرده اند، برای این شخص مهم تر از ارزش ملموس شی است. مردم با توجه به مناطقی که در آن زندگی می کنند، نیاز به آشکارسازهای مختلف دارند، که منجر به جستجوی آماتور یا حرفه ای می شود.

به این ترتیب، تعمیم زیر به این علامت نرسیده است: میراث ثروتمند ترکیه، با توجه به تاریخ خود، زمین را دروغ می داند و کاربران آن را ترجیح می دهند که نوع اسکنر گنج را ترجیح دهند. علاوه بر این، رده “تک سکه” نیز در کشور ترکیه مورد تقاضا است. در سراسر اروپا، دستگاه های “تک سکه” به خوبی فروش می کنند.

اسکنر گنج در خاورمیانه مورد استقبال است. کشورهای آفریقایی خواستار «آشکارسازهای طلایی» برای جستجوی طلا  هستند. به ویژه، شیوع طلای طبیعی به جای بقایای تمدن های گذشته این گرایش را تقویت می کند.

از سوی دیگر، شمال امریکا یک بازار برای دستگاه های تک سکه و طلا است.به سوی جنوب دنیای جدید، بازار با توجه به تاریخ غنی تمدن ها، دستگاه های گنج را بیشتر عرضه می کند. در آسیا، هر نوع دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. در استرالیا، طلا و آشکارسازهای تک سکه متقاضی دارند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now