Search

اطلاعات عمومی در خصوص قیمت فلزیاب ها

اطلاعات عمومی در خصوص قیمت فلزیاب ها

قیمت فلزیاب با توجه به نوع،امکانات،مدل و برند دتکتور متغیر است.سطح وسیعی از فلزیاب ها وجود دارند که در خدمت اهداف متعدد هستند.

به طور عمومی می توان دسته بندی فلزیاب ها را مطابق ذیل خلاصه کرد؛

گنج یاب ها،طلایاب ها،ردیاب های سکه ها یا تک سکه ها،اسکنرهای امنیتی،ردیاب های صنعتی،ردیاب های فنی،ردیاب های نظامی و بالستیک

تغییرات این فلزیاب ها فقط بخاطر موارد استفاده ای که برایش به کار گرفته می شوند نیست،بلکه همچنین بخاطر ساختار،تنظیمات الکترونیکی،تجهیزات نرم افزاری و شاید مهم تر از همه تکنولوژی است.

آنها بر اساس عملکرد و امکانات به طبقه های مختلف تنظیم می شوند.اگر چه قابل توجه است تغییرات می توانند در شرایط قیمت اتفاق بیفتند.به طور عمومی قیمت ها در محدوده های ذیل قرار می گیرند :

گنج یاب ها از ۱،۷۰۰ تا ۹،۰۰۰ دلار
ردیاب های طلا از ۷۰۰ تا ۳،۰۰۰ دلار
ردیاب های سکه یا تک سکه از ۶۰۰ تا ۲،۵۰۰ دلار
ردیاب های صنعتی از ۵۰۰ تا ۲۵،۰۰۰ دلار
اسکنرهای امنیتی از ۲۵۰ تا ۷،۵۰۰ دلار
ردیاب های فنی از ۴۰۰ تا ۳،۰۰۰ دلار
ردیاب های نظامی از ۱،۵۰۰ تا ۵،۵۰۰ دلار
ردیاب های بالستیک از ۱،۲۵۰ تا ۴،۵۰۰ دلار

قیمت ها از میانگین های عمومی تهیه شده اند.این ها می توانند بر اساس برند،مدل و امکانات موجود تغییر کنند.

قیمت های ذکر شده ی بالا می توانند به عنوان راهنما برای تشخیص درست و مناسب محصول توسط مصرف کننده استفاده شوند.

ردیاب های طلا چه فرقی با سایر ردیاب ها دارند؟

این مقاله توانایی ردیاب ها در یافتن طلای طبیعی(ناگت) را پوشش می دهد.تقریبا قدرت همه ی ردیاب ها در تفکیک فلزات می تواند توده های غنیِ طلا را همچون سکه های طلا،جواهرات مثل دستبند ها و گنج ها تشخیص دهد.

همانطور که ناگت همیشه در شرایط سخت محیطی و زمین های سخت پیدا می شوند،ردیاب های طلا دستگاه هایی هستند که برای قرار گرفتن در چنین شرایط سخت محیطی انتخاب می شوند.

طلا به طور طبیعی در مواد معدنی غنی و زمین های سنگی یافت می شود،جایی که بقیه ی فلزیاب ها به دلیل تداخل دچار اشتباه می شوند.ردیاب هایی که برای کار کردن در چنین ترکیبات خاک و زمین ساخته شده اند ردیاب های طلا نامیده می شوند.

شالوده ی فنی این ردیاب ها با ردیاب های سفارشی فرق می کند.بقیه ی ردیاب ها به شکلی طراحی شده اند که روی فرکانس های بیشتری کار کنند که در زمین پیدا می شود.

یک ردیاب استاندارد که ساختار غنی از مواد معدنی را به حساب می آورد هنوز قادر به کار موثر در چنین زمینی نیست.ردیاب های طلای طبیعی به عبارت دیگر از خط زدن چنین زمین هایی در ذهن طراحی شده اند.آنها در قیاس با سایر ردیاب ها به حساسیت بیشتری نیاز دارند.

به طور خاص از توده های طلا می توان مقادیری از نقره را کنار سنگ های مملو از مواد معدنی،زیر این سنگ ها یا بسته به چنین سنگ هایی پیدا کرد.

اغلب این امکان وجود ندارد که حین استفاده از یک ردیاب استاندارد این ها را کشف کنیم.

مشخصه های طلا و ارزش منابع آن را در مجاورت بسته ای از سایر انواع فلزات در مقیس فلزات قرار داده است.طلایاب ها طراحی و ساخته شده اند که سطح بالایی از حساسیت را برای منابعی با این ارزش ارائه کنند.

مهمترین مشخصه ی تبعیض آمیز ردیاب های طلا توانایی دفع کردن سایر عناصر و تمرکز محض روی طلا و فلزات مرتبط است.

به عبارت دیگر ردیاب های طلا باید توانایی یافتن حتی به انازه ی یک چاقو ناگت که زیر سنگ ها و صخره ها پوشیده شده اند را داشته باشند.

ردیاب های طلا می بایست ضمن حفظ عمق و قدرت مشخصات به طور مداوم در مقابل سطوح بالای مواد معدنی که می توانند ناهنجاری های زیادی را در ترکیبات خاک نشان دهند،کار کنند.این مستلزم تکنولوژی هنرمندانه،مهندسی پیشرفته و گنجینه ای از تجربه است.

نه تنها خود دستگاه بلکه تمام اجزای سازنده ی آن از سیم پیچ ها تا سیم ها،از بورد اصلی تا کارت آنالوگ تا نرم افزار،همه ی جزییات بر اساس نتیجه ی صدها یا حتی هزاران آزمایش طراحی شده اند که بر تحلیل های سببی استوارند و فقط بر اساس چنین تحلیل هایی طراحی شده اند.

طلا با داشتن وجه تمایز مقاومت ذاتی و ظرفیت القلای مغناطیسی به ازای هر واحد طول با دیگر فلزات و مواد مغناطیسی در محیط متفاوت است.

از این رو طلا زمان ثابت متفاوتی دارد.در این شاخه سطحی که طلا یافت می شود باید همچنین از دیگر میاینگین های سطوح در رابطه با این درخواست ها متفاوت باشد.

یک گنج یاب معمولی یا ردیاب تک سکه طراحی شده اند که حساسیتی برابر با تنوع اهداف در زمینی متوسط ارائه کنند.

از سمتی دیگر ردیاب های طلا بهینه سازی شده اند که به تبعیض خوبی از طلا نسبت به همه ی ناخالصی های که در سطح اسکن می شوند دست پیدا کنند.

ردیاب های طلا بر پایه ی متدها،تکنولوژی ها،محاسبات جزء به جزء و دانش جمع آوری شده برای دستیابی به چنین جستجوی تبعیض آمیزی ساخته شده اند.طراحی ردیاب برای رسیدن به اهداف تشخیص می دهد که آیا قادر است که طلا را در زمین تشخیص دهد یا خیر.

برای نمونه اهداف جستجوگرهای گنج اغلب اشیائی توده هایی نسبتا بزرگ هستند.

اسکنر های گنج که قادر به تبعیض میان فلزات می باشند،می توانند فلز غالب در ترکیب چنین اشیائی یعنی فولاد،آهن یا مس را تعیین کنند.

به هنوان شیء نسبتا بزرگ یافتن نقطه حتی در رده های عمیق آسان تر است.مطالعه ی تاریخ نشان می دهد که گنج ها معمولا در سرزمین های ساکن شده توسط انسان ها یافت می شود،در حالی که طلا در زمین های خشک،خالی از سکنه،سنگی و غنی از مواد معدنی پیدا می شود.

با این حال ردیاب های تک سکه قادر به دستیابی به نتاج خوبی در عمق و اسکن سطح هستند.به ویژه توانایی آنها در تشخیص فلزات و نادیده گرفتن آهن،کاربر را قادر می سازد که از حفاری اشیاء غیر ضروری با بیشترین دقت و سهولت رسیدن به هدف اجتناب کند.

این نه تنها امکان پذیر بلکه بسیار آسان است که با استفاده از این آشکارسازها ،سکه های فلزی و اهداف مشابه پراکنده در اطراف و دفن و پنهان شده در خاک،پیدا شود.آشکارسازهای سکه تنها قادر به یافتن سکه یا اهداف مشابه نیستند،بلکه فلزات گران بها و طلا را نیز با همان سطح از دقت پیدا می کنند.

با توجه به دلایل بالا موارد استفاده از آشکارسازها به شکل قابل توجهی متفاوت است.

آیا قیمت طلایاب ها در قیاس با سایر آشکارسازهای فلزات متفاوت است؟

تولید آشکارسازهای طلا که به اندازه ی کافی حساس هستند و حتی می توانند یک تکه طلا(ناگت) را در محیطی غنی از مواد معدنی سنگ و خاک بشناسد،نیازمند سرمایه گذاری های قابل توجه سرمایه گذار R&D در دراز مدت هست.

قطعات حساس باید ترکیب شده و طراحی شوند تا بتوانند بهینه سازی شوند.این مستلزم سرمایه گذاری زیربنایی،تجهیزات تولید شده و هزینه های مربوطه است.این موضوع به طور مستقیم در قیمت آشکارساز منعکس می شود.

این فرآیند باید به درستی انجام شود،تمام شرایط ویژه باید مورد توجه قرار بگیرد و پایداری باید در مرحله ی طراحی و تولید به دست آید.این ها همه منجر به هزینه های اضافی می شود،با ابن حال افزایش تقاضا برای چنین آشکارسازهایی موجب صرفه جویی در مقیاس می شود،که با رقابت تقویت می شود و تنها سودی حاشیه ای در بازار به وجود می آورد.

این چگونگی غیر قابل دسترسی نبودن ذاتی آشکارسازهای طلاست.با این حال به یاد داشته باشید که طراحی و تولید آشکارسازهای طلا اغلب فراتر از توانایی شرکت های عادی است.این همان جایی است که برخی از تولیدکنندگان با یکدیگر به رقابت ایستاده اند.

نزدیک ترین رده به آشکارسازهای طلا،آشکارسازهای تک سکه هستند،که اغلب در محدوده ی قیمت رده ی قبلی هستند که تقاضای زیادی در زمینه ی خود دارند.

سیاست های برخی از تولید کنندگان برای رقابت در قیمت،به رغم هزینه های قابل توجه،به منظور دستیابی به سهم بیشتری از بازار باعث بالا آمدن قیمت این دستگاه ها در مقایسه ی قیمت/عملکرد در نظر مصرف کننده ها شده است.

این که با تکنولوژی پیشرفته ساخته می شوند و به سطوح نسبتا منطقی قیمت می رسد منجر به کاهش قیمت سکه و طلا شد.هنگام استفاده از آشکارسازهای خاص همیشه باید تکنولوژی جدید را امتحان کنید تا بتوانید دستگاهی با بهترین عملکرد با کمترین هزینه داشته باشید.این خصلت به شما این امکان را می دهد که یک تکنولوژی پیشرفته تر را با یک قیمت مقرون به صرفه در اختیار داشته باشید.

قیمت فلزیاب تصویری
قیمت فلزیاب رکتور ۱۰۰۰
قیمت فلزیاب کارکرده
قیمت فلزیاب ارزان
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now